Antik Dünya’ya Yoga Yolculuğu – Tatil


ANTİK DÜNYA’YA YOGA YOLCULUĞU – TATİL
BERGAMA AKROPOL , ASKLEPİON, ASSOS VE KAZDAĞLARI’NA GEZİ VE YOGA TATİLİ
Ege’nin masalsı, mitolojik ve antik dünyasına yolculuk yapacağımız. Gezerken öğreneceğimiz , kültür, yoga ve meditasyon dolu bir tatil planladık.
Neler mi var?
Antik kentler, yoga, meditasyon, pranayama ve ateş başında şifa çemberi ve daha bir sürü şey…
Programı dikkatle incelemenizi tavsiye ederiz. Kaçırmak istemeyeceğinize eminiz…
Programımızın ilk durağı Pergamon Şehri (Bergama); 200 bin adet parşömen rulosuyla, Antik Dünya’nın ikinci büyük kütüphanesine ev sahipliği yapmış olan Bergama Akropol’ünü ziyaret ile başlayacağız.
İkinci durağımız Antik çağın Hippokrates’ten sonra en büyük hekimi sayılan Pergamon’lu Galenos’un tıp eğitimi gördüğü Asklepion’u ziyaret edeceğiz. Tarih ve kültür dolu bu ziyaretleri profesyonel rehberlerimiz Birsen Urcan ve Işık Madanoğlu’nun anlatımları eşliğinde yapacağız.
Ardından , tanrı ve tanrıçaların buluşma alanı İda (Kaz dağları) , konaklama ve dinlenme mekanımız. Yoga, meditasyon uygulamalarımızı Asiye Sunar ve Zeynep Biçer İda’da yaptıracaklar.
Ve İda’nın büyüleyici atmosferinde mitolojik hikayesini, yine rehberlerimizin anlatımıyla öğreneceğiz.
Yeri gelmişken yıllardır Kaz dağlarını sıklıkla ziyaret eden Asiye hocanın İda’yı nispeten hissedebilmeniz için söylediklerini de sizlere aktaralım.
“Her gittiğimde bir masaldaymış gibi hissediyorum. Sanki ağaçların arasında, derenin üzerinde, küçük kanatlı aşk perileri uçuşuyor. Doğa ana bedenimi ve ruhumu kucaklıyor, sarıp sarmalıyor. Ağaçların arasında yaptığım yoga ve meditasyonlarla bedenim yeniden hayat buluyor. Göğüs kafesim genişliyor, nefeslerim derinleşiyor ve zihnim hiç olmadığı kadar dinginleşiyor. Dereye her girdiğimde arınıp, saflaştığımı hissediyorum. İda sihir gibi, İda aşk gibi…”
Ve bir sonra ki durağımızda güzeller güzeli Assos Antik Kenti, Zeynep hocamızın, zeka, sanat, ilham ve barış tanrıçası Athena’dan aldığı ilhamla Athena Tapınağı’nda meditasyon yapacağız.

TATİL PROGRAMI DETAYLARI:
10 Ağustos Perşembe
08:00 Kuşadası Saydam Tıp önünden hareket.
10:15 İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan katılacak misafirlerin alınması ve Bergama’ya hareket.
12:00 – 14:00 Bergama Akropol ören yeri.
14:00 – 15:00 Bergama’da öğle yemeği için serbest zaman.
15:00 – 16:30 Bergama Asklepion Ören yeri
16:30 – 19:30 Kaz Dağları Kamp Alanı’na hareket ve varış
20:00 -21:00 Akşam yemeği.

11 Ağustos Cuma
08:00 – 09:30 Yoga pratiği – meditasyon.
09:30 – 10:30 Kahvaltı.
10:30 – 13:30 Serbest zaman ( dinlenme, derede yüzme, güneşlenme vs).
13:30 – 17:00 Derede yürüyüş (15 dk’lık yürüyüş meditasyonu).
18:00 – 19:00 Yoga pratiği.
19:00 -20:00 Akşam yemeği.
20:30 Ateş başında şifa çemberi ve ateş dansı, şarkılar, mantralar, masallar.

12 Ağustos Cumartesi
7:30 – 8:30 Kahvaltı.
9:00 – 11:30 Asos Antik Kenti’ne hareket ve varış.
11:30 – 12:30 Rehberimiz eşliğinde antik kent gezisi.
12:30 – 13:00 Athena Tapınağı’nda meditasyon.
13:00 – 14:00 Öğle yemeği.
17:30 Kamp alanına varış.
18:00 – 19:00 Yoga pratiği ve meditasyon.
20:00 – 21:00 Akşam yemeği

13 Ağustos Pazar
08:00 – 09:30 Yoga pratiği – meditasyon
09:30 – 10:30 kahvaltı
12:00 Kamptan çıkış.
17:00 İzmir Adnan Menderes Havalimanı varış ( Önemli not: Pazar günü dönüş trafiği olabileceği için varış saati değişebilir.)
18:00 Kuşadası Saydam Tıp önü varış.

Kamp yeri: Endes Kamp www.endeskamp.com.tr/tr
Ücret: 3 gece 4 gün 970 tl
Ön ödeme : 300 tl – 2 Ağustos salı gününe kadar ön ödeme yapılmalıdır.
Ücrete dahil olanlar :Konaklama+ sabah kahvaltı – akşam yemeği – ulaşım – yoga – rehber.
Ücrete dahil olmayanlar : Öğle yemekleri + ekstralar ve içecekler + antik kent girişleri + Akropol’e ulaşım (teleferik veya taksi )
***Müze Kart ve İŞ Bankası Maksimum Kart sahipleri ören yerlerine ücretsiz girebilmektedir. Müze Kart (40tl) edinmek isteyen katılımcılarımız ören yeri girişlerinden temin edebilirler. (Önceden almanızı ayrıca tavsiye ederiz.)
İletişim : metisyoga@gmail.com – zeynep-¬bicer@hotmail.com
Birsen Urcan: 05364673308
Facebook : “Agarin Kültür ve Meditasyon Turları” ve “Asiye Sunar Yoga” Sayfalarından da ulaşabilirsiniz.
Not: Şehir dışında gelecek katılımcılarımıza Kuşadası’na daha erken gelmek yada dönüşte bir gün daha konaklamak isteyenler için 50 tl karşılığında konaklama ve kahvaltı olanağı sunulacaktır. Bu durumu ayrıca bildirmeniz gerekir.
Yoga eğitmenlerimiz: Asiye Sunar ve Zeynep Biçer.
Rehberlerimiz : Birsen Urcan ve Işık Madanoğlu.
Biz kimiz ?
Asiye Sunar Yoga eğitmeni.
Merhaba, bu tatilde yoga, meditasyon eğitmeni ve çember kolaylaştırıcılığı kimliğimle bulunuyorum. Ege’ye ve özellikle Kaz Dağları’na aşığım. Bu tatilde birlikte olduğum arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Hakkımda daha fazlası için lütfen web sitemi ziyaret edin.
Anda Mutlu Olun 🙂 www.asiyesunar.com
Birsen Urcan ve Işık Madanoğlu Rehber.
Adını bir şaman yolculuğunun belirlediği AGARİN, iki rehber arkadaş, Işık Madanoğlu ve Birsen Urcan tarafından kurulmuştur ve Asya şamanlarından esinle ‘Bilmek isteyen yola çıkar’ mottosunu benimser.
Bize katılanların tarihi, kültürü ve tefekkürü bir arada deneyimlemelerini amaçladığımız turlarımızda Agarin olarak Zeynep ve Asiye’ye eşlik etmekten neşe duyuyoruz.
Zeynep Biçer Yoga eğitmeni.
Merhaba ben Zeynep Biçer. Ankara’da doğdum ve okudum. Üniversiteyi bitirdikten sonra çalışmaya başladım. Hayatımın büyük bir bölümünü orada geçirdim. Yoga bana kendim olmayı ve bu dünya da mutlu olmam gerektiğini öğretti. Artık bu işi yapmak istiyorum dediğim de Hayat anında bana yeni bir kapı açtı. Çok sevdiğim değerli öğretmenim Ferhan Yükselle tanıştım. Onu meditasyonumda bembeyaz ışık olarak gördüğümde benim ruhsal gelişim yolum da ki rehberim olduğunu biliyordum. Ondan 1 yıl boyunca eğitim aldım. Sadece yogayı değil, meditasyonu ve şifacı olmayı da öğrendim. Enerjimi nasıl kullanacağımı ve ayurvedayı da öğretti. Hayalim olan deniz kıyısı bir yerde yaşama isteğimi gerçekleştirmek için Kuşadası’na geldim. Burada bir yoga salonu açtım ve 7 yıl işlettim. Şuan özel seanslar veriyorum. Şükürler olsun beni yogayla tanıştıran hayata. Sevgi ve ışıkla kalın 🙂