Hamile Yogası ve Pilatesi


HAMİLE YOGASI PİLATESİ copy

MUTLU BİR HAMİLELİK İÇİN YOGA VE PİLATES

HAMİLE YOGASI

Anne ve bebek arasındaki güçlü bağın, tohumlarının atıldığı,
huzurlu, rahat, sağlıklı bir hamilelik ve doğum için kendinizi ve bebeğinizi mutlu edin.

Hamilelik döneminde düzenli yapılan yoga uygulamaları, anne ve bebeğin bu süreci sağlıklı ve huzurlu geçirmesine yardımcı olur, doğuma hazırlar. Bebeğin fiziksel ve mental gelişimini destekler.

Yoga pozları (Asana): Bedenin değişim sürecini dengeler. Sırt, bel ağrılarını azalmasına yardımcı olur. Bedeni güçlendirir, pelvis ve perinyum bölgelerini çalıştırarak, doğum kanalını doğuma hazırlar. Bebeğe giden kan akışını düzenler, bebeğin daha iyi beslenmesini sağlar.

Nefes (Pranayama): Zihni ve bedeni sakinleştirir. Anne ve bebeğin oksijen akışını düzenler, bulantı ve krapları azaltır.

Meditasyon ve Derin Gevşeme : Ruhsal çalkantıları ve gerilimleri dengeler. Farkındalık gelişir ve annenin bebekle kurulan bağını güçlendirir.

12.haftayı tamamladıysanız ve doktorunuz yoga yapmanızda bir sakınca görmüyorsa hamile yogası yapabilirsiniz.

HAMİLE PİLATESİ
Bedeninizin ve bebeğinizin ihtiyaçlarının farkında olarak çalışın.

Pilates gebelikte bedenin değişim sürecini dengelenmesine yardımcı olan önemli bir egzersiz bütünüdür.
Hamile pilatesi size nasıl yardımcı olur?

Sırt, bel ağrılarını azalmasına yardımcı olur. Bedeni güçlendirir, pelvis ve perinyum bölgelerini çalıştırarak, doğum kanalını doğuma hazırlar. Bebeğe giden kan akışını düzenler, bebeğin daha iyi beslenmesini sağlar. Hazımsızlık ve ödem gibi sorunların azalmasına yardımcı olur. Doğum sonrasında bedenin daha hızlı ve sağlıklı toparlanmasını destekler.

Hamileliğin 12. haftasından sonra başlanılarak doğuma kadar, doktorunuzun onayını alarak bir uzmanla çalışa bilirsiniz. Hem mat hem de aletli pilates yapılabilir.

Dersler gebelik dönemlerine ve gebenin kişisel durumuna göre düzenlenir. Dersler için; metisyoga@gmail.com

Bir yorum ekleyin