Hakkında


asiyeprofil copy

İzmir’de doğdu. 1998-2002 yıllarında DEÜ.Güzel Sanatlar Fakültesinde Tekstil Tasarım okudu. 2002 yılında İstanbul’a yerleşerek, tasarım konusunda birçok firmada çalıştı. İş hayatının stresini dengelemek için dans, müzik gibi sanatın farklı alanlarında aktivite ve çalışmalara katıldı. 2011 yılında, felsefe üzerine okumalarının yetersiz olduğunu düşünerek Anadolu Üniversitesi Felsefe bölümü de okumaya başladı.

2008 yılında Ege denizinde bir yoga eğitmeni arkadaşıyla suda yoga pozları yaparak tanıştı. O gün, öncesinde teoride bir şeyler bildiği yogayı deneyimlemişti. Bu kadar eğlenceli bir şeyin hayatını bu denli değiştireceğini bilemezdi.
2008 yılının sonlarına doğru İzmir Yoga Merkezi’nin hem çalışanı hem de öğrencisi olmuştu. 2009 -2010 yılında Cihangir Yoga’da Zeynep Aksoy’la Independent Yoga Network onaylı 200 saatlik Temel Yoga Hocalık Eğitimi aldı. Her şey daha da heyecanlanmaya başlamıştı. Bu sürecin içerisinde heyecanını gerçek bir zeminde görebilmesini sağlayan Vipassana Meditasyon Tekniğini öğreneceği on’ar günlük kurslara da katılmaya başladı. Her yıl en az iki kurs yapmayı deniyor.
2010 yılında Mey Elbi ve Başak Kutlu Atay ile Hamile Yogası Hocalık Eğitimine katıldı. Bir sonraki yılda aynı eğitime asistanlık yaptı. Banu Çadırcı’nın verdiği Skolyoz ve Yoga Terapi Eğitimini aldı. Bu eğitime “omurlarım gerçekten üst üste duruyor mu?” adını verdi.
Aralarda İstanbul’u ziyaret eden hocalarının eğitimlerine katılmayı sürdürdü. Godfrey Devereux Hocalık Eğitimi‏ workshopları ve Swami Vivekananda Saraswati’den Tantra eğitimi aldı. 2011-2012 yılında Swami Vivekananda Saraswati’nin Türkiye’de yaşayan öğrencileri Çisem Kartal ve Fatih Keçelioğlu’ndan Agama Yoga Eğitimini aldı. Agama yoga çalışmalarını ve eğitimlerini sürdürüyor.
2012 yılında biraz sakinleşen zihni onu Hindistan’a Rolf ve Marci Naujokat ile Ashtanga çalışmaya götürdü. Rolf ve Marci’yle Mysore stili Ashtanga çalışmanın yanı sıra Rolf’le Pranayama çalışmalarına katıldı. Varanasi’de tanıştığı müsizyen Ganesh’den mantra dersleri aldı.
2013 yılında ise son gözdesi Bharatanatyam – Geleneksel Hint dansı çalışıyor.
2014 Balanced Body Pilates Türkiye Eğitim Direktörü Taha Erpulat’tan Pilates Mat ve Reformer Eğitmenliği Eğitimi aldı.
2014 Berivan Aslan Sungur’dan Yoga Anatomisi eğitimi aldı.
2013 – 2015 Julia Steils Paçacıoğlu’ndan İçsel Doğum Doula Eğitimi almaya devam ediyor. Stajyer Doulalık ve doğuma hazırlık eğitmenliği yapıyor.
2015 Başak Yüksel’den Yogacici Çocuk Yogası Eğitmenliği Eğitimini aldı.
2016 Filiz Telek Kadınlar Şifadır Uygulamalı Kadın Çember Eğitimi.

Şu an Vipassana ve Ashtanga pratiğini sürdürürken, Tantra yoga, Hamile yogası ve Ashtanga uygulamalarımın edindirdiği disiplinli ve sıcak esintilerinin hissedilebileceği Hatha yoga, Vinyasa,Yoga Dans, Tantrik yoga ve Hamile yogası dersleri veriyor.
İç sesini takip ederek, on üç yıldır yaşadığı İstanbul’dan ayrılıp Kuşadası’na yerleşti.Burada ve civar illerde tanıştığı güzel insanlarla eğitim ve atölye çalışmalarını sürdürüyor.
Aldığı eğitimlerin temelinde, bedenin enerji merkezini harekete geçirecek, zinde kılacak, müziğin, nefesin ve hareketin bütünlüğünü temel alan unsurları, yogayı deneyimlerek anlamaya çalışanlara sunma gayretinde. Derslerinin temeli, zihni sakinleştirmek, tüm bedende farkındalık geliştirmek ve her şeyin geçiciliği bilinciyle anın keyfini çıkarmak üzerine kurulu. Böylece deneyim sürecinde, yogayı deneyimleme isteğindeki herkesle o anları paylaşabiliyor olmanın verdiği berrak ve dengede halin keyfini sürüyor.

Referans merkezler:

CİHANGİR YOGA – İSTANBUL
www.cihangiryoga.com
DOUM – İSTANBUL
www.do-um.com
İÇSEL DOĞUM – TURKİYE
icseldogum.com
PROFESSİONAL PILATES STUDIOS – İSTANBUL
www.ppsistanbul.com
KOŞUYOLU STÜDYO YOGA & PİLATES – İSTANBUL
kosuyolustudyo.com