KONYA


AYŞENUR FİLİZ ŞAHİN
1982 yılında Çankırı’ da doğdu. İlk ve orta öğrenimini tamamladıktan sonra lisans eğitimi için Trabzon’a yerleşti. 2000-2004 yılları arasında Karadeniz Teknik Üniversitesi Kamu yönetimi bölümünde eğitimini tamamladı. 2004 yılında İzmir’e yerleşti ve uzun yıllar Sigorta sektöründe uzman olarak görev yaptı. Üniversite yıllarında başladığı Tiyatroya İzmir’de de amatör olarak devam etti. İş hayatından arda kalan vakitlerde sporun çeşitli dalları ile uğraştı.
Evlilik nedeniyle şehir değiştirecek olmasından dolayı iş hayatına bir süre ara verdi. Bu dönemi kişisel gelişimine ayırmak ve kendisini daha iyi tanıyıp ifade edebilmek için değerlendirmeyi uygun gördü. Bu süreçte tesadüfen yoga ile tanıştı. Yogayı çok kısa deneyimledikten sonra yoganın hayatının vazgeçilmez bir parçası olması gerektiğine karar verdi. Bu hem manevi hem de fiziksel olarak tam da aradığı şeydi. Uzunca bir pratik döneminden sonra 2017 yılı nisan ayında bu işin profesyonel eğitimini de almaya başladı.
2017 Mayıs ayında bu yolculuğun ilk eğitimi olan 3-9 yaş Çocuk Yogası eğitimi ile başladı. Bu eğitimi Etkin İnsan gelişim Enstitüsünde Alper Bayraktar ile tamamladı.
2017 Haziran ayında “Hamile Yogası Eğitmenlik Eğitimi’ni “ Metis farkındalık ve yaratıcılık atölyesinden Asiye Sunar’dan aldı.
Hemen akabinde temmuz ayında KamKrama Yoga Ayça Algül ile Yoga Alliance onaylı 200 saatlik Temel Yoga Hocalık eğitimini aldı. İzmir Tara Yoga da staj eğitiminden sonra dersler vermeye başladı. 2017 Eylül ayında evlendi ve Konya’ya yerleşti.

2017 eylül ayında başlayan ve 3 modülden oluşan Ajai Alai Awakening İnternational Kundalini Yoga School dan almaya başladığı eğitimini Mart 2018 de başarıyla tamamlamayı hedefliyor. Bu süreç zarfında Konya’da hamile yogası ve vinyasa dersleri vermeye devam ediyor.

iLETİŞİM: aysenurfilizsahin@hotmail.com